Gå til startsiden
KLUBBER

Skanderborg Ungdomsskole har 4 Ungdomsklubber rundt i kommunen. 

Klubberne er stedet hvor man mødes med vennerne, lærer nye at kende og deltager i mange forskellige aktiviteter. Se herunder hvem der arbejder i klubberne og hvad åbningstiderne er.

Medlemskab af klubberne: 

Det er gratis at være medlem af Ungdomsskolens ungdomsklubber i en hel sæson. Meld dig ind her, og du kan man komme i alle 4 klubber. Indmeldelse sker i én af de 4 klubber eller her.

 

Læs mere om turene og tilmeld dig her.

 

 

 


 

 

Mail: michael.stevens@skanderborg.dk 
Tlf: 87 94 87 97

Afdelingsleder for klubområdet

Michael Stevens

Ungdomsklubben i Gl. Rye

Glen-ry

Klubleder: Glen Sivebæk
Mail: glen.sievebaek@skanderborg.dk
Tlf: 23 23 11 14

Nyvej 1, Gl. Rye
8680 Ry
Åbningstider:
Mandag kl. 18.30-21.30
Torsdag kl. 18.30-21.30


Ungdomsklubben i Veng

Klubleder: Bjarne Rasmussen
Mail: bjarne.rasmussen2@skanderborg.dk
Tlf: 20 31 14 55

Søballevej 6a, Veng
8660 Skanderborg
Åbningstider:
Mandag og torsdag kl. 18.30 - 21.30

Ungdomsklubben i Voerladegård

Kirsten-Hørning-225x300

Klubleder: Kirsten Siggaard
Mail: kirsten.siggaard@skanderborg.dk
Tlf: 40 82 63 52

 

Holmedal 55,
8660 Skanderborg
Åbningstider:
Tirsdag og Torsdag kl. 19.00 - 22.00


Ungdomsklubben i Stjær

Klubleder: Anders Juul Jensen
Mail: anders.juul.jensen@skanderborg.dk
Tlf: 87 94 26 05

Stjærvej 100, Stjær
8464 Galten
Åbningstider:
Tirsdag og Torsdag kl. 19.00-22.00

Ungdomsklubben i Ry

Klubleder: Glen Sivebæk
Mail: glen.sievebaek@skanderborg.dk
Tlf: 23 23 11 14

Ellemosen 13
8680 Ry
Åbningstider:
Mandag 17.00-21.30
Tirsdag 17.00-21.30
Torsdag 17.00-21.30
Fredag 17.00-21.30


Ungdomsklubben i Låsby

Klubleder: Kim Lundgaard
Mail: Kim.Lundgaard@skanderborg.dk 
Tlf: 87 94 87 88
Mobil: 21977165 - Der kan ikke sendes SMS til ham...

Skolevej 10
8670 Låsby

Åbningstider:
Tirsdag 19.00-22.00
Torsdag 19.00-22.00 

 

Ungdomsklubben i Herskind

Klubleder: Ulla Nielsen
Mail: ulla.nielsen3@skanderborg.dk
Tlf: 20 22 59 47

Ladingvej 16, 
8464 Galten
Åbningstider:
mandag, tirsdag og torsdag kl. 18.30-21.30

Ungdomsklubben i Hørning

Niels Carstensen

Klubleder: Niels Carstensen
Mail: Niels.Carstensen@skanderborg.dk
Tlf: 29 31 96 92

Klubben i Bakkehuset

Skanderborgvej 9, 8362 Hørning

Åbningstider:
Tirsdag kl. 18.30-21.30 
Torsdag kl. 18.30-21.30 

Find os på Instagram under ”klubbenibakkehuset"

Ungdomsklubben i Virring

Klubleder: Kirsten Siggaard
Mail: kirsten.siggaard@skanderborg.dk
Tlf: 40 82 63 52

Virring Ungdomsklub Gadebakken 5,
Virring, 8660 Skanderborg
Åbningstider:
mandag og torsdag kl. 19.00-22.00